Američki rulet

Američki rulet, rulet verzija tradicionalno francuske igre koja se probila u kockarnicama i ikazinima širom Sjedinjenih Američkih Država, istovremeno je jednostavnija, ali i izazovnija od evropskog ruleta. Glavna odlika ove vrste rulet igre je dodatno polje na rulet točku i stolu/tabli za klađenje. Ovo polje, koje ne postoji u evropskom ruletu, smanjuje statističke šanse igrača da pobede sa 1: 37 na 1: 38. Pored toga, dodavanje duple nule (00) ima takođe za posledicu povećanje rizika uloga – jednostavno se izgubi više novca u slučaju gubitka, kada postoji više polja koja su potencijalno dobitna. Uprkos ovim rizičnijim aspektima američkog ruleta, ova vrst ruleta zapravo je malo jednostavnija za igranje od evropskog i francuskog izdanja. Kao prvo, američki rulet točak jednostavniji za razumevanje, jer su susedni brojevi na rulet točku postavljeni nasuprot jedan drugome. Pored toga, mnoga pravila koja se obično povezuju sa evropskim i francuskim ruletom, kao što su „La partage“ i „En prison“, ne primenjuju se u američkom ruletu.

Igra i pravila američkog ruleta

Američki rulet zahteva veoma malo pripreme i poprilično ga je lako razumeti. Bez obzira da li igrate u kockarnici ili online, morate sebi postaviti isto pitanje: „Na koje brojeve, boju ili neparne / parne brojeve bih se želeo/la kladiti?“ Kao i kod evropskog ruleta, grači stavljaju svoje čipove na rulet sto/tablu za klađenje, na osnovu kojih prave svoje uloge, nadajući se da će njihova opklada biti dobitna, nakon što krupije zavrti rulet točak. Na primer, igrač se može kladiti da će loptica pasti na broj 5 i stoga će staviti čip na broj 5, na rulet stolu/ tabli za klađenje. Postoje i mnoge druge opcije klađenja, o kojima ćemo detaljnije u nastavku. Nakon što su postavljene sve oklade, krupije će zavrteti rulet točak. U nekom trenutku će mahnuti rukom preko rulet stola, kako bi simbolizovao/la da su sve opklade konačne. Nakon toga, igrači više ne mogu praviti opklade, već sačekati dok rulet točak ne prestane da se vrti, a loptica padne na dobitnički broj. Tada će igrači pobediti ili izgubiti na osnovu toga da li su tačno predvideli broj, boju ili druge specifikacije na koje su uložili opkladu.

Vrste klađenja u američkom ruletu

Kada igrate američki rulet, postoji više načina na koje se možete kladiti na ishod okretanja rulet točka. U američkom ruletu, kao i evropskom i francuskom, postoje dve osnovne vrste opklada: unutrašnje i spoljašnje opklade. Unutrašnje opklade odnose se na opklade koje igrač može napraviti sa nižim šansama za uspeh (obično opklade na pojedinačan broj), dok se spoljašnje opklade odnose na one opklade koji nude nižu isplatu, ali veće šanse za uspeh (kao što je klađenje na boju ili par/nepar) .

Što se tiče osnovnih pravila koja treba znati kada odlučite da igrate američki rulet, početnici se mogu obradovati činjenicom da je rulet igra relativno nezahtevna i poprilično jednostavna. Ukoliko je drugi igrač već stavio svoje čipove na polje rulet stola/table z aklađenje koje ste vi želeli da zauzmete, nema problema – kockarnice i online casina za online rulet daju igračima zasebne čipove, u različitoj boji, upravo u tu svrhu, kako bi se izbegla konfuzija. Dakle, slobodno stavite svoje uloge gde god želite, bez obzira na čipove drugih igrača. Takođe, možete slobodno da nastavite da stavljate svoje čipove na tablu za klađenje, čak i nakon što je krupije okrenuo rulet točak. Kada vidi da se točak zaustavlja, krupije će mahnuti rukom preko stola, kako bi signalizirao da je sa opkladama završeno. Kada igrate rulet uživo online, verovatno ćete biti u stanju da u proseku odigrate oko 30 spinova, odnosno okretanja točka, na sat. Kada igrate rulet online, virtuelno, taj broj se može povećati i na 65. Iako količina okretaja točka/ opklada u kojima učestvujete, nema uticaj na vaše šanse za pobedu, može imati efekat oduzimanja vaše inhibicije – stoga, pokušajte da uhvatite određen ritam koji vam odgovara, dok igrate rulet online i testirate svoju sreću i šansu za dobitak.

Najčešća pitanja o američkom ruletu

Kolika je prednost kuće u američkom ruletu?

Američki rulet točak uključuje duplu nulu, pored standardne nule, za razliku od evropskog i francuskog, te prednost kuće u američkom ruletu iznosi 5,26%. Ovo znači da će se dugoročno očekivati da igrači poseduju 94,74 jedinice od svakih 100 jedinica. Prenost kuće uevropskom ruletu sa jednom nulom iznosi 2,70%, a u francuskom 1,35%, zog dva dodatna pravila.

Da li je američki rulet potpuno nasumičan?

Da. Slično kao kod slot aprata, ukolio ste sa njima upoznati, sve vrste online ruleta pokreću softverski RNG-ovi, odnosno generatori nasumičnih brojeva, koji mogu garantovati apsolutnu slučajnost rezultata svakog pojedinačnog okretanja rulet točka. Stoga, nameštanje igre je nemogće, a ishodi su takođe u potpunosti nezavisni od prethodnih rundi.

Koja je najbolja strategija za američki rulet?

Na žalost, ne možemo da tvrdimo koja rulet strategija ili sistem je najbolja za američki rulet. Iako postoji mnoštvo različitih sistema, od široko korišćenog i poznatog Martingale sistema, do manje poznatih taktika, ni jedan od njih ne može vam u potpunosti garantovati pobedu, upravo zbog faktora slučajnosti. Možda je praćenje određenog obrazca dobar način da upravljate svojim ulozima i definišete svoj pristup rulet igri, u skladu sa vašim željama i ciljevima, ali nemojte očekivati zagarantovanu pobedu.

Koja je najgora opklada u američkom ruletu?

Kao i u bilo kojoj drugoj vrsti ruleta ili online ruleta, očigledno je da je to ona opklada s najvišom prenošću kuće. U ovom konkretnom slučaju, govorimo o opkladi na prvih pet brojeva, koja dolazi sa prednošću kuće od čak 7,89%.

Koja je razlika između američkog ruleta i evropskog i francuskog ruleta?

Glavna razlika koja separatiše američki rulet od svoje dve evropske komšije, jeste dodatak još jednog polja, odnosno duple nule (00) kod američkog ruleta. Umesto 36 brojeva i jedne nule, kao 37. broju kod evropskog i francuskog ruleta, američki rulet sastoji se iz 36 brojeva, nulom kao 37., i duplom nulom kao 38. brojem. Ovo povećava prednost kućeu američkom ruletu na čak 5,26 %, zbog čega su evropska i francuska verzija popularnije i isplativije.