Rulet sistemi i strategije

Šta su rulet sistemi, odnosno strategije? Jednostavno rečeno, rulet strategije su sistemi koji igrač usvaja na osnovu procenata ili progresivnih uloga (opklada), kako bi olakšao sebi pobedu. Ukoliko želite na najbolji mogući način da iskoristite prednosti u ruletu, moraćete da odaberete odgovarajuću rulet strategiju, koja odgovara vašim ličnim ciljevima i stilu igre, kao i budžetu sa kojim raspolažete za igranje (online) ruleta.

Rulet sistemi i strategije

Za razliku od nekih drugih casino igara na sreću kao što je „Blackjack“ i njemu slične kartaške igre, rulet strategija ne leži u donošenju teških odluka koje utiču na rezultat svake opklade. Umesto toga, najuspešnije strategije u ruletu obuhvataju smišljeno upravljanje vašim finansijskim računom i izborom niza opklada, tj. uloga koji će vam pomoći da ispunite svoj unapred određen cilj. To ćete obično najlakše postići odabirom sistema za klađenje na ruletu, koji treba da pratite. Postoji mnogo različitih rulet strategija, odnosno sistema, a svaki od njih utiče na vaše šanse za pobedu na jedinstven način. Rulet sistemi od vas zahtevaju da sledite niz pravila, kako u pogledu vrsta uloga, tako i pravila vezanih za to koliko se možete kladiti na svaku rundu. Obično će rezultat jednog okretanja točka, odnosno jedne igre, odrediti kako ćete se kladiti na sledeći spin. Nivo težine i složenosti svake rulet strategije i sistema klađenja varira, kao i zahtevi za ulogom.

Različite rulet strategije za različite rezultate

Dakle, pokrićemo veliki broj različitih rulet sistema i strategija, kako bismo vam pomogli da odlučite koja rulet strategija je najbolja za vas. Bez obzira na to na koji način uživate u igranju ruleta, postoji rulet strategija koja pravi izbor za vas i odgovara vašim preferencijama i željama. U zavisnosti od vašeg stila igranja, možda bi vam više odgovarao sistem koji nudi veliku šansu za osvajanje malog iznosa ili sistem sa manjom verovatnoćom dobitka, ali koji teži ka većoj zaradi. Još jedna stvar koju trebate imati na umu jeste da ni jedna od ovih rulet strategija ne može promeniti matematičku prednost kuće, koja uvek ostaje ista. Na kraju dana, online rulet je ipak igra na sreću i ne postoji savršen sistem, niti strategija za siguran dobitak, već se oni više odnose na vaše lične preferencije. Sa svakim od ovih rulet sistema ćete ponekada dobiti, a nekada izgubiti. U osnovnoj podeli tu su rulet sistemi koje možemo svrastati u dve vrste, odnosno strategije: sisteme negativne progresije i sisteme pozitivne progresije.

Rulet sistemi negativne i pozitivne progresije

Sistemi negativne progresije su sistemi koji zahtevaju podizanje uloga, nakon svakog promašaja. Ovo su sistemi visokog rizika, koji zahtijevaju veće financijske mogucnosti, ali nude i veće dobitke. Neki od njih su Martingale sistem, Veliki Martingale sistem, D’alembert sistem, Labouchere sistem, Fibonačijev niz i drugi. Sistemi pozitivne progresije, za razliku od sistema negativne progresije, zahtevaju podizanje uloga svaki put kad se ostvari dobitak. Ovi sistemi zahtevaju manje uloženog kapitala, a logično, u skladu sa time i niži nivo rizika, ali pretežno manje dobitke. Neki od njih su Paroli sistem, Obrnuti Martingale sistem, Obrnuti Labouchere sistem, 1-3-2-6 sistem.

rulet strategije i sistemi

Neki od najpopularnijih strategija i sistema za rulet su:

Martingale sistem (Sistem crveno-crno)

Kada su najpoznatiji rulet sistemi u pitanju, odnosno najbolja progresivna strategija, Martingale sistem, žargonski poznat i kao „Sistem crveno-crno“, može se zahvaliti svojoj jednostavnošću na svojoj popularnosti. Martingale sistem koristi najveći broj igrača, a on obuhvata spoljašnje opklade i uloge koji se isplaćuju 1:1. Ulog se duplira, odnosno udvostručuje nakon svakog gubitka, dok nakon dobitka ulozi ostaju isti. Ovaj sistem javlja se i u različitim varijacijama poput obrnutog Martingale sistema, te trostrukog i agresivnog Martingale sistema.

Labouchère sistem

Sistem takozvane „negativne progresije“, vrsta rulet strategije za upravljanje novcem, odnosno sistem za „ukidanje“ ili „otkazivanje“ igranja bilo koje igre na sreću, koji posebno dobro funkcioniše sa ruletom, zbog čega je toliko popularan među igračima ruleta. Najpoznatija je zbog svojih velikih uloga.

Pivot sistem

Popularna Pivot rulet strategija je sistem praćenja, kojim igrači pokušavaju da pronađu brojeve koji će se ponoviti, odnosno ponovo pojaviti kao dobitnički. On je idealan za igranje na duže staze i pogodan za povremene igrače ruleta. Ovaj sistem može koristiti u bilo kojoj vrsti ruleta, čime delom može da se zahvali na svojoj široko rasprostranjenoj upotrebi.

Sistem pokrivanja celog stola

Kao što mu i samo ime govori, ovaj sistem oslanja se na pokrivanje što veće površine rulet stola, odnosno opklada, manjim ulozima, kako bi se u što većoj meri zagarantovao dobitak, zbog čega je i toliko rasprostranjen i popularan među igračima ruleta. Naravno, ovim sistemom neka polja ipak ostaju nepokrivena, tako da je gubitak, kako i u svakom drugom sistemu, ipak moguć. Ovaj sistem je namenjen igračima koji uživaju u samoj igri ruleta, a nisu preterano fokusirani na zaradu, te im ovaj sistem pruža mogućnost da igraju rulet dugo, bez preterano velikih gubitaka.

Ostali rulet sistemi i strategije koje možete pronaći na RuletOnline365 sajtu su :

 

Rulet sistemi i strategije – najčešća pitanja i odgovori

U ovom delu, možete pronaći najčešća pitanja ali i odgovore vezano za rulet sisteme i strategije. Ukoliko Vaše pitanje nije ovde, uvek nam se možete obratiti.

Da li rulet strategije i sitemi zaista funkcionišu?

Odgovor na ovo pitanje je i da, i ne. Prosto rečeno, sistemi klađenja „ne funkcionišu“, ukoliko ih posmatrate samo sa stanovišta apsolutnih, sigurnih i zagarantovanih novčanih dobitaka. Rulet, kao igra na sreću koja je nasumična, samim time ne može imati odgovarajući sistem ili strategiju kojom ćete zagarantovati sebi pobedu. Ipak, ukoliko želite da igrate rulet smišljeno i da izvučete iz svoje igre maksimum, određeni rulet sistemi i strategije će vam u tome svakako pomoći. Postoje rulet sistemi i strategije za svakoga, u zavisnosti od toga koji ste tip igrača, koliko dugo želite da igrate rulet, kolike su vam platne mogućnosti, kao i da li volite da rizikujete ili ne. Više o svakom rulet sistemu i njegovim prednostima i nedostacima možete pročitati u vodiču za vrste ruleta.

Da li zaista postoji 100% tačna rulet strategija?

Postoji jedna veoma važna stvar koju svaki igrač ruleta treba imati na umu – kockarnice i casina su biznis za sebe. Neće vam jednostavno dozvoliti da igrate igru koju je lako pobediti, jer onda to ne bi bila igra na sreću, a casina i online casina ne bi imale nikakvog profita, te samim time ne bi ni postojali. Naravno, isto tako, postoje mogućnosti da dobijete veće dobitke, ukoliko vas sreća posluži. Niko ne bi igrao rulet, kada pobeda ne bi bila moguća. Kada je u pitanju rulet, zapravo postoji nekoliko metoda, odnosno rulet sistema i strategija koje će vam pomoći da povećate svoje šanse za pobedu i maksimalno uživate u rulet igri, po svom ukusu. Ipak, ni jedan sistem ne funckioniše 100% vremena – to je sigurno. Element nasumične šanse u ruletu ipak je mnogo jači od bilo kojeg sistema ili strategije. Jednom kada se rulet točak zavrti, niko ne može predvideti kakav će ishod biti. Ni jedna statistička analiza ili izračunavanje verovatnoće ne može vam sa sigurnošću otkriti koji će biti sledeći broj. Međutim, postoje strategije i sistemi za klađenje koje vam mogu pomoći da poboljšate igru.

Koja je najbolja rulet strategija odnosno sistem?

Ne postoji jedinstvena, glavna i najbolja rulet strategija ili sistem. Postoji mnoštvo rulet sistema i strategija, ali većina se zapravo zasniva na sistemu Martingale. Ni jedan od trenutnih sistema se ne može smatrati strategijom „zagarantovane pobede u ruletu“, jer ne možete u potpunosti eliminisati faktor šanse. Najbolja stvar koju možete učiniti je da se kladite na spoljašnje opklade, odnosno „Outside bets“ – jer su sistemi i strategije koji ih uključuju uglavnom najefikasniji.

Da li rulet strategije i sistemi mogu da se koriste/igraju u dvoje?

Ne. Jedino što možete učiniti sa „rulet partnerom“ je da zajedno igrate igru. Ova zabluda potiče od kartaških igara, jer timovi od dva partnera mogu lako prebrojati karte i signalizirati jedan drugom. Biti u timu vam ne daje apsolutno nikakvu prednost u ruletu. Možda mislite da svaka strategija za rulet radi bolje u timu (kao što su članovi tima koji se klade na različite brojeve), ali zapravo to ništa ne menja. Verovatnoća svakog ishoda će ostati ista, igrali rulet sami ili sa nekime, u paru.

Koja rulet strategija ili sistem nudi najbolje šanse za pobedu?

Kao što smo već pomenuli, najbolje šanse za rulet strategije i sisteme nude spoljašnje opklade. Vaše šanse za pobedu su najveće (oko 48%) kod ovih uloga, jer pokrivate skoro polovinu stola, a jedino prednost kuće oduzima šanse od čistih 50-50%. U svakom slučaju, poznavanje funkcionisanja rulet igre, njenih šansi i strategija će dati najbolje rezultate i dugoročno efikasno povećati vaše šanse za pobedu.

Kako se koriste rulet sistemi i strategije?

Rulet strategije i sistemi su u osnovi različite grupe smernica, koje obećavaju da će pomoći igračima da se bolje provedu i iskoriste maksimum iz svoje igre, kada su u casinu ili igraju rulet online, ispred ekrana, kod kuće. Velika većina njih zasniva se na matematičkim formulama i algoritmima. Možete saznati više o svakoj rulet strategiji i istemu, ukoliko pročitate ovaj naš članak o rulet strategijama i sistemima, gde smo detaljno objasnili njihvu efikasnost, prednosti, mane, kako i kako se koriste.

Da li mogu sam da menjam/smišljam rulet strategije i sisteme?

Da, naravno da možete po svom ličnom nahođenju i mišljenju menjati rulet strategije za stvaranje sistema koji odgovara vama. Takođe, možete i sami osmisliti svoj jedinstveni rulet sistem u celosti. Pravila nema. Dobar primer za to je obrnuti D’Alembert sistem, jer možda ne želite da povećavate visinu svog uloga nakon svake pobede, jer se plašite da ćete na kraju izgubiti. Stoga je mudar potez imati pravilo zaustavljanja posle 3 pobede, kao što je to u obrnutom D’Alembert sistemu, koji je varijacija standardnog D’Alembert sistema.